Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelNovák, Jan
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníBrno
Datum odeslání09.02.1955
PříjemceŠebánek, Karel
Příjemce (korporace)Český hudební fond
Lokace přijetíPraha
JazykČeština
Původ, datum získáníKopie z Centra B. Martinů v Poličce, pozůstalost K. Šebánka, 2018
Vlastník prameneCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Signatura v IBMŠeb 1955-02-09
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahJan Novák se dozvěděl od Marienky [snad Marie Pražanové], že Karel Šebánek se zajímá o Martinů CONCERTINO PRO KALVÍR. Brněnský rozhlas už pořídil materiál a opsal partituru a Eliška Nováková skladbu nahrála na podzim s [Břetislavem] Bakalou a je to výborný snímek. Bohužel v Rozhlase v Praze to nechtějí pustit ven. Kompozice je to znamenitá, ačkoli BM se o ní vyjadřuje, že to není žádný "chef d'oeuvre". JN se omlouvá, způsobil-li tím, že nechal skladbu opsat v Brně, Šebánkovi nějaké problémy, dělal to s dobrým úmyslem.

JN mrzí, že nesehnal BM nic ze staré ruské hudby, o kterou ho BM žádal. JN navštívil pravoslavnou církev v Brně, ale nic nemají. Snad v Praze budou mít větší archiv.

Nesežene KŠ materiál SYMFONICKÝCH FANTASIÍ na příští sezónu? JN slyšel, že to mělo obrovský úspěch. [Zdeněk] Cupák bude KŠ jistě atakovat, protože si na to už dělají zuby na tuto sezónu. A BM bude mít 65 let!

JN doufal, že bude mít v těchto dnech v Praze koncert s Eliškou Novákovou - mají na programu Martinů TŘI ČESKÉ TANCE a Novákovy Variace na téma Martinů, ale [Pavel] Eckstein na poslední chvíli ucukl. V Brně udělali s tímto programem furore.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
PoznámkaPřiložena obálka
FixaceRukopis
Dopis
1/3

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciCBM
Datum digitalizace2018
Lokace jako předmět
Praha
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9232 (záznam 1 / 0)
další »