Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání17.02.1940
PříjemceSacher, Paul
Příjemce (korporace)
Poznámka k lokaci přijetí[?]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníPaul Sacher Stiftung
Vlastník pramenePaul Sacher Stiftung
Stará signatura v IBM49/62
Signatura v IBMSac 1940-02-17
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav [a Charlotta] Martinů se v pořádku vrátili do Paříže. BM děkuje Paulovi [a Maje] Sacherovým za hezký pobyt u nich a za vše, co pro ně udělali. Připojuje dopis pro BKO.
Co se týče koncertu v Paříži, BM navrhl výboru, že by PS přijel do Paříže a uhradil náklady za zkoušky orchestru. Návrh byl s radostí přijat a dokonce podnítil další projekty. BM poslal Sacherovi telegram s daty koncertu (je to pro rozhlas), musí to být domluveno dlouho dopředu. Program zůstává, jak PS navrhoval: Willy Burkhard, Igor Stravinskij, ?, BM [DVOJKONCERT]. Francouzského autora si má PS vybrat sám, akorát Capriccio od Jacquese Iberta je již na programech Charlese Muncha. BM si myslí, že PS chtěl právě Capriccio, a ne Divertissement, které vzniklo jako hudba pro divadelní hru Slaměný klobouk a JI z něj potom udělal suitu. Mluvilo se o Serenádě od Dariuse Milhauda. BM věří, že by něco našli v díle DM, který má hodně skladeb pro malý ansámbl. Koncert bude v sále [pařížské] konzervatoře se zvoleným orchestrem. Vyhovuje Sacherovi datum? Není příliš zaměstnán svými koncerty? Potřebovali by vědět přesné názvy skladeb (u skladby WB) a jednotlivých vět. Plakáty se nedělají, je to moc drahé, ale publikum je informováno na nedělních koncertech a v novinách. Má PS orchestrální materiál? Materiál ke skladbě IS má Éditions Max Eschig. Jako francouzského autora BM navrhuje Alberta Roussela nebo Maurice Ravela. Může nyní PS přijet? Bude znát včas program, který se bude dávat v rozhlase?
BM by byl rád, kdyby se koncert mohl uskutečnit a kdyby mohl vidět PS v Paříži. Munch bude dávat něco od Conrada Becka s velkých orchestrem. BM zítra uvidí Marcela Mihaloviciho; hned napíše, bude-li něco nového. Co se týče informací, o které ho PS žádal: Tibor Harsányi a MM. [?] BM Připojuje lístek pro [Miloše Šafránka], kdyby náhodou našel materiál CONCERTA GROSSA v Praze, ale PS má přece jen napsat do Universal Edition.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Fixacerukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Digitalizováno v instituciIBM
Datum digitalizace2017
Lokace jako předmět
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 921 (záznam 1 / 0)
další »