Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání04.08.1976
PříjemceKlos, Richard
Příjemce (korporace)Český hudební fond
Lokace přijetíPraha
Poznámka k lokaci přijetí[Praha]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníKopie z archivu NBM (složka 12)
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMČHF 1976-08-04
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahNastaly výrazné komplikace při zařizování cesty Jaroslava Mihuleho a jeho rodiny do Vieux-Moulin. V půlce července psal JM Charlottě Martinů, že zatím neostal vízum, a to i přes součinnost Richarda Klose. ChM psala velvyslanci Jurai Sedlákovi, protože Lorenc v té době odjel do Československa. O pár dní později ji JM psal, že dostal vízum. Když ji však přál k narozeninám 21.7.[1976], napsal, že mu dali povolení k výjezdu do Švýcarska, nikoliv do Francie. Od té doby nemá ChM o tom žádné zprávy. Dostala také velmi pesimistický dopis od [Josefa] Páleníčka, týkající se vyjednávání s [Paulem] Sacherem ohledně převozu pozůstatků Bohuslava Martinů ze Švýcarska. Myslí si, že jedině JM by se dokázal s PS domluvit. Pokud nemůže přijet do Francie, ChM pojede do Švýcarska, i když neví, s kým, protože Alain [Bécourt] je v Anglii až do 29.8.[1976].
ChM děkuje RK za přání k narozeninám a fotografie.
Mohl by RK vyřídit Pantonu, že jim ChM poslala smlouvu ke KONCERTU PRO HOUSLE, KLAVÍR A ORCHESTR a NOKTURNO [č. 1?]. ChM píše, že se zmýlila a pošle ještě jinou smlouvu. Luboši Slukovi dne 12.7.[1976] poslala smlouvu ke KONCERTU Č. 1 PRO VIOLONCELLO A ORCHESTR, kterou ji s podpisem poslal Panton. Nakonec se to vyřešilo, ať jim RK řekne, že už nemusejí posílat SCHERZO (DIVERTIMENTO), to už ChM má. Obdržela rovněž 10 klavírních výtahů KONCERTU PRO KLAVÍR A ORCHESTR Č. 1.
Poslal RK partituru LE JAZZ [Didieru] Duclosovi do Boosey & Hawkes, Paříž?
Od Jürgena Siebera se dozvěděla, že se dílo BM těší velké popularitě ve Skandinávii, noty se tam hodně prodávají.
Dušan Pertot požádal ChM o kopii partitury opery ARIADNA, což ChM udělala a poslala mu ji 26.5.1976 do Prahy. Mohl by se ho RK zeptat, zda již noty obdržel? Jinak to bude muset řešit s poštou.
Má RK zprávy od [Hanse] Steinbeck ze SUISA ohledně autorských práv?
Dostala partituru KYTICE, česká a německá verze. Myslí si, že existovala i ta francouzská.
Trvá neuvěřitelné sucho.

Přípisek 11.8.1976
JM s rodinou dorazili v pátek. JM chtěl vidět Lorence, ten ale 1.8. odjel. Se Sacherovými se rovněž nesetká, celé prázdniny budou pryč. Až se vrátí AB, pojedou do Prattelnu. Budou tam 1. září, neví, jestli už bude PS zpátky. Škoda, že nemůže na Pražské jaro.
Děkuje za dobré zprávy o [Karlu] Šebánkovi. ChM nepojede do Prahy dříve než po Novém roce, a bude ráda, když ji doprovodí AB. Ráda se opět setká s přáteli a navštíví Mariánské Lázně. Zdá se, že Michael Hendersen dokončuje svou knihu o BM.
Celkový počet listů3
Počet popsaných stránek3
FixaceRukopis
Lokace jako předmět
Mariánské Lázně
Schönenberg - Pratteln
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9175 (záznam 1 / 0)
další »