Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Poznámka k lokaci odeslání[Darien, Connecticut]
Datum odeslání21. 08. 1943
PříjemceVosburgh, Carl J.
Příjemce (korporace)Cleveland Orchestra
Lokace přijetíCleveland, Ohio
JazykAngličtina
Původ, datum získáníCleveland Orchestra Archives, 05/2022
Vlastník prameneCleveland Orchestra
Signatura v IBMCO 1943-08-21
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů informuje Carla J. Vosburgha, že nemůže Cleveland Orchestra udělit práva, o která žádali, ale může jim nechat k dispozici partituru [SYMFONIE Č. 2] pro každé plánované provedení. BM již psal [Emaunuelovi] Hajnému a [Erichu] Leinsdorfovi, že poslal partituru do Londýna, slíbil provedení v Mexiku a je velmi dobře možné, že dílo nastuduje také [Sergej] Kusevickij v Bostonu. Rovněž chce Symfonii nechat provést v New Yorku – pokud by se toho mohli ujmout s Cleveland Orchestra, bylo by pro BM snadnější dát jim zmíněná práva; Londýn nebo Mexiko nejsou tak důležité.
Symfonii objednali přátelé BM pro možnou premiéru v Clevelandu, ale jde o ryze přátelskou a soukromou stránku věci a nemá to souvislost s běžnými provozovacími právy nebo poplatky za poskytnutí orchestrálních partů, za které automaticky platí každý orchestr. Peníze, které BM obdržel od svých přátel, nepokryjí ani náklady na orchestrální materiály. BM prosí CJV, aby ho informoval, zda plánují uvést Symfonii č. 2 také v New Yorku, v takovém případě by bylo možné obdržet práva na celou sezónu. Na závěr BM prosí CJV, aby vyřídil G. H. L. Smithovi, že vyžádané texty a fotografie pošle při nejbližší příležitosti.
Přepis dopisu

Augustè [sic] 21., 1943.Dear Mr. Vosburgh,In this moment, I can’t give you the sole performence [sic] rights, you asked me for, but I can to keep the score to your disposition for every performances, you wish. I have already writen [sic] to Mr. Hajný and Mr. Leinsdorf, that I send the score to London, and promised a performence [sic] to Mexico, after the first in Cleveland, and it is very possible Dr. Koussevitzky would have a performence [sic] à Boston, and I would surely have performence [sic] in New York. If you play the Symphony in New York, it will be much easier for me to give you the rights. I think London or Mexico doesn’t matter.To avoid any misunderstanding, I would tell you that it is exacte [sic], Symphony was commisioned [sic] by my friends, for possible first performence [sic] in Cleveland, but this is very friendly and private side and doesn’t concern my jusual [sic] rights for performence [sic] and the royalty for location of orchestra materiel, which every orchestra automaticaly [sic] pays for.The money I got from my friends, doesn’t cover even the copys [sic] of orchestra-materiel, and, unfortunately I can’t give myself the pleasure to writte [sic] only music. May be, all that is not necessary to write to you.Will you be so kind and writte [sic] me if you have intention play my Symphony in N. York. In this case I will be able much easier to give you the rights for all season.Very sincerelyyoursB. Martinů.P. S. Please, tell to Mr. G. Smith, I will send the notes and photos in earliest convenience. Thanks.


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
FixaceRukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciCleveland Orchestra Archives
Datum digitalizace05/2022
Lokace jako předmět
Boston, Massachusetts
Cleveland, Ohio
Londýn
Mexiko
New York, NY
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 9023 (záznam 1 / 0)
další »