Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání12.12.1961
PříjemceLe Roy, René
Příjemce (korporace)
Lokace přijetí
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníBibliothèque musicale La Grange-Fleuret, 3. 12. 2021
Předchozí vlastník
Současný vlastníkBibliothèque musicale La Grange-Fleuret, Paříž
Signatura současného vlastníka
Signatura v IBMLerR 1961-12-12
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahCharlotte Martinů dostala navštívenku Reného Le Roye od vydavatelství Eschig. Omlouvá se, že nemůže s jistotou odpovědět na dotaz ohledně DECHOVÉHO KVINTETU, H 187, ale její přítel brzy odjíždí do Prahy a bude tam po něm pátrat. Zmiňuje skladby SONÁTA PRO FLÉTNU, HOUSLE A KLAVÍR, H 254, PROMENÁDY PRO FLÉTNU, HOUSLE A CEMBALO (nebo klavír), H 274, a zvláště upozorňuje na KONCERT PRO FLÉTNU, HOUSLE A ORCHESTR, H 252. Tato tři díla vydal Bärenreiter-Verlag v Kasselu. ChM má u sebe jednu skladbu, MADRIGALOVOU SONÁTU PRO FLÉTNU, HOUSLE A KLAVÍR, H 291, může mu poslat jeden exemplář. Vydalo ji nakladatelství Associated Music Publishers v New Yorku. Děkuje, že RLR nezapomíná na hudbu Martinů, a doufá, že jednoho dne bude mít to potěšení ho znovu vidět.
Přepis dopisu

Vieux-Moulin. Oise, le 12 Décembre 1961

Cher Monsieur Le Roy.

La maison Eschig, m’a remis votre carte de visite. Je suis désolée, de me pas pouvoir vous répondre d’une maniére affirmative, au sujet de quintette a vent, mais je ne desepére pas de le trouver a Prague, justement un ami part bientot, il va faire les recherches néccesaire, des que j’aurai des nouvelles. Je vous les ferai savoir.

Je pense que vous etes au courant qu’il existe, une sonate flûte, violon et piano aussi. Les Promenades, flûte, violon, clavecin, ou piano, cela je vous le signale particuliérement, concerto flûte et violon. et orchestre. ces 3 oeuvres éditées chez
Bärenreiter-Verlag. 
Heinrich-Schütz Allée 29–37. 
Kassel – Wilhelmshöhe 
Allemagne.

J’ai ici, une oeuvre. Madrigal-sonata, flûte, violo et piano, si vous le désirez. Je peux vous envoyer un exemplaire, c’est edité chez Associeted Music Publishers à New-York.

Je vous remercie, de ne pas oubliez la musique de Martinů. J’espére avoir la plaisir de vous revoir un jour. En attendant, je vous adresse l’espression de mon bon et ammical souvenir.

Charlotte Martinů.

à Vieux-Moulin Oise

Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Poznámka
FixaceRukopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciBibliothèque musicale La Grange-Fleuret
Datum digitalizace12/2021
Poznámka k digitalizaci
Lokace jako předmět
Kassel
New York
Praha
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 8376 (záznam 1 / 0)
další »