Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelKaprálová, Vítězslava
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání27.05.1938
Poznámka k datu odeslánídle Karly Hartl [27. 5. 1938]
PříjemceKaprálová, Vítězslava st.
Příjemce (korporace)
Poznámka k lokaci přijetí[Brno?]
JazykČeština
Jazyk 2Němčina
Původ, datum získáníkopie z edice Karly Hartl: Vítězslava Kaprálová, Dopisy domů. Korespondence rodičům z let 1935-1940; 2019
Signatura v IBMKapV 1938-05-27
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahVčera si začala tykat s Rudolfem Firkušným a Bohuslavem Martinů. RF chválil její Dubnová preludia. Vyšla na ně i dobrá kritika v Rytmu. Zítra se mají sejít na recepci [u Opočenských]. Opět ale rozvířili nepřátelství s Josefem Páleníčkem, [Karlem] Šebánkem, [Jiřím] Muchou a dalšími, když se po jejich příchodu do Dômu VK, BM a RF zvedli a odešli. Seznámila se také s [Janem] Zrzavým. Dnes jde VK k [Alphonsi] Leducovi a je zvědavá, jaký dostane honorář za Zvonky [Variace na zvony kostela St-Etienne-du-Mont].
Včera telefonoval BM [Charlesi] Munchovi a omlouval ji z vyučování, protože mu má 2. června dirigovat KONCERT [PRO CEMBALO A MALÝ ORCHESTR]. ChMunch pogratuloval BM k výběru dirigenta a omluvil se, že nemůže přijít, protože bude pryč. VK již trochu umí první větu, třetí je ale velmi těžká. Do Anglie s ní BM zřejmě pojede. Je dobře, že mu [Kaprálovi] napsali. VK je zvědavá, co jí odpoví [Alois] Hába [na uhrazení cestovného do a z Anglie]. Vyřizuje pozdravy od mladých Trtílků [Renata a Josef Trtílkovi] s nimiž se vídá u oběda.
Právě přišel jejich dopis. Z Melantrichu jí nechtějí vydat partituru [Vojenské symfoniety pro její koncert v Anglii], jde prý právě do tisku. Rodiče jí mají ihned poslat tu její starou partituru.
VK psala dopis [Otakaru] Šourkovi, kde mu děkuje za kritiku JULIETTY a za jeho otevřený postoj k novým věcem. Nadšeně jí odpověděl (dopis VK přikládá). Nepodařilo se jí vyřídit záležitost pro [Graciana] Černušáka, neví ale, proč se neobrátil přímo na Národní divadlo, které potřebné informace určitě mělo. Výtisky [Dubnových] preludií ještě nerozdala.
Poznámkapublikováno v: HARTL, Karla (ed.): Vítězslava Kaprálová, Dopisy domů. Korespondence rodičům z let 1935-1940, The Kapralova Society, Toronto 2015, ISBN 978-0-9940425-0-7, str. 173-174
Přílohydle textu přiložen dopis od Otakara Šourka
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Datum digitalizace2019
Lokace jako předmět
Československo
Monako
Velká Británie
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 7769 (záznam 1 / 0)
další »