Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Charlotte
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníVieux-Moulin
Datum odeslání07.06.1970
PříjemceVannoy, Robert G.
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíMedford, Oregon
JazykFrancouzština
Signatura v IBMVanR 1970-06-07
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahCharlotta Martinů se omlouvá Robertu Vannoyovi, že píše ve francouzštině a že na jeho dopis z 13. 1. 1970 odpovídá se zpožděním. Byla celou zimu nemocná a nemohla psát. Od května je jí lépe, i když stále není zcela zdravá.
ChM zná dobře [Libuši a Nicholase] Marovy a má u sebe fotografii jejich hostince.
10. 6. uvidí v Paříži Rudolfa Firkušného. Ten tam bude vystupovat s Filharmonií [Orchestre philharmonique de Paris?]. Škoda, že RV neměl možnost se setkat s RF ani s jeho manželkou [Tatianou Firkušnou], krásnou Češkou.
ChM o knize Miloše Šafránka samozřejmě ví. MŠ se k ní ovšem zachoval špatně: obdržel rukopisy Bohuslava Martinů čistě proto, aby napsal knihu, a nyní ty rukopisy prodává, přestože patří jí jako dědičce. ChM je v obraze, co se týče záležitostí BM. Musí rozesílat partitury po celém světě, což je náročné, ale zároveň jí to přináší radost.
ChM děkuje adresátovi, že udržuje kontakt se synem Williama [a Helen] Zieglerových, [Williamem Zieglerem]. Když u nich ChM [a BM] byli v Norotonu, synovi bylo 15 let. Je dobře, že ho RV informuje o životě BM.
BM dostal počtvrté cenu Grand Prix International du Disque. První byla za SYMFONII Č. 6 v provedení Charlese Muncha a Boston Symphony Orchestra, druhá za SYMFONII Č. 4 s Martinem Turnovským a Českou filharmonií, třetí za NONET Č. 2 v podání Octuor de Paris a čtvrtou za KONCERT PRO VIOLONCELLO A ORCHESTR Č. 2 a KONCERT PRO HOBOJ A MALÝ ORCHESTR s Českou filharmonií a Filharmonií Brno [? "Filharmonie Tchèque Prague Filharmonie de Brno"]. Tyto desky jsou nyní v CBS v New Yorku.
ChM je ráda, že se RV líbí Francie. Ona [s BM] byli v La Rochelle a ChM by se tam ráda ještě dostala, ale zdraví jí to neumožňuje. Až bude moci, bude jezdit na koncerty a opery po celé Evropě. Letos poprvé vynechala [Pražské jaro]. V Praze má mnoho přátel, kteří jsou nešťastní z ruské okupace – kromě MŠ, z něhož se stal velký komunista.
ChM si přála se jednou vrátit do USA. Čeká na Concorde. Zdraví a věk jí to však asi už nedovolí.
Přikládá dvě fotografie: RF a sebe [s BM] zamlada.
Je otázka, zda se bude provádět JULIETTA příští sezónu v New Yorku.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek3
Poznámkana obálce rukopisný přípis: 1970 Šafránek
Fixacerukopis
Vpisky, přípisyneznámou rukou
Přílohypřiložena obálka
Lokace jako předmět
Francie
La Rochelle
New York, NY
Noroton, Connecticut
Paříž
Praha
USA
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 7402 (záznam 1 / 0)
další »