Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelPiovesan, Alessandro
Odesílatel (korporace)Biennale di Venezia
Lokace odesláníBenátky
Datum odeslání01.10.1954
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíNice
Poznámka k lokaci přijetí94, Chemin de Brancolar
JazykItalština
Původ, datum získáníKopie z archivu Biennale di Venezia; získal R. Simon; 06/2015
Vlastník prameneBiennale di Venezia
Signatura v IBMBV 1954-10-01
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahAlessandro Piovesan obdržel od Anny Marie Vellani informace o opeře MIRANDOLINA, která se bude doporučovat k provedení na Biennale di Venezia. Je ale možné, že z finančních důvodů nebude možné provést dvě nová díla. Pokud by tedy měli být limitováni pouze na jednu divadelní hru, bude AP samozřejmě pod tlakem těch, kteří budou požadovat, aby byl na Festivalu představen italský autor. Žádá tedy BM, aby vyčkal na zprávy po schůzi Festivalu v Římě.
Přepis dopisu

                                                                                                                                                                             Benátky, 1. října 1954Milý mistře,                        Svého času jsem měl zajímavé (signály) zprávy o (od?) paní Marii Vellani o Vaší opeře Mirandolina. Patří k malému počtu děl, která se budou doporučovat (na která se bude upozorňovat) na další schůzi komise Festivalu v říjnu.                        Je možné, že naše finanční podmínky na další rok nám nedovolí provést (připravit) dvě nová díla a pokud bychom měli být limitováni pouze na jednu divadelní hru, budu samozřejmě pod tlakem těch (budu mít samozřejmě tlaky těch), kteří budou požadovat po mnoha operách cizích skladatelů (cizích operách), aby byl na Festivalu představen autor italský.                        Ale toto jsou pouze domněnky, protože Vás ujišťuji, že Vaše opera bude předmětem mé pozornosti a budu vřele diskutovat o možnosti Vaší prezentace na příštím Festivalu.                        Mezitím Vás prosím, abyste počkal pár týdnů, abych se Vám po shromáždění

v Římě mohl vyjádřit konkrétně o budoucích možnostech.                        Mnohé pozdravy.                                                           (Alessandro Piovesan) 


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
PoznámkaK dispozici český přepis a překlad dopisu
FixaceStrojopis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Digitalizováno v instituciArchiv Biennale di Venezia
Datum digitalizace06/2015
Osoba jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 6135 (záznam 1 / 0)
další »