Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelTimaeus, Wolfgang
Odesílatel (korporace)Bärenreiter, Kassel
Lokace odesláníKassel
Datum odeslání27.05.1959
Příjemce
Příjemce (korporace)Dilia – Divadelní a literární agentura
Lokace přijetíPraha
JazykNěmčina
Jazyk 2Čeština
Původ, datum získáníkopie z archivu Dilia, 2016
Vlastník prameneDilia – Divadelní a literární agentura
Signatura v IBMBär 1959-05-27
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBärenreiter odpovídá na dopis Dilie z 20. 4. 1959, týkající se jejich plánované smlouvy na MIRANDOLINU. V Bärenreiteru vyšli vstříc návrhu Dilie a zpřesnili některé formulace. Prosí o začlenění následujícího odstavce a předání podepsaného exempláře Karlu Vötterlemu v Praze:
Dilia má práva na MIRANDOLINU pro divadelní, rozhlasová nebo televizní vysílání uvnitř ČSR. Materiály vždy bezplatně poskytne Bärenreiteru, aby mohl na své náklady zhotovit vlastní kopie. (Rukopisný přípis Dilie: "Máme-li jen ČSR, nemůžeme očekávat výnosy, které by vůbec stači[ly] na amortisaci.") Bärenreiter případně poskytne Dilii tištěné klavírní výtahy s německo-italským textem, a to s padesátiprocentní slevou z maloobchodní ceny. (Rukopisný přípis Dilie: "60% viz domluvu z 19. [?] 2. 58")
Händelova Rodelinde pisatele vrací k tématu brněnského divadla. Fritz Oeser s Dilií v lednu tohoto roku v Praze sjednal, že by měla uzavřít provozovací smlouvu s brněnským operním divadlem [Státním divadlem Brno] za svých obvyklých podmínek a že by se i vyúčtování tantiém mělo řídit jejími předpisy. Provize ze získaných poplatků za materiál byla pro Dilii stanovena na 15 %. Po srážce 20 % pro překladatele (2 % podle účtování Dilie) by se výnosy z tantiém měly rozdělit mezi Dilii a Bärenreiter v poměru 4:5. Pisatel prosí o informace a o případné zaslání průklepu smlouvy a vyúčtování.
Jak už Bärenreiter Dilii vzkazoval prostřednictvím Vítězslava Dama z Artie, honoráře pro Bärenreiter za pražské představení MIRANDOLINY by KV chtěl mít připraveny v době svého pobytu [v Praze] 30. 5. – 3. 6. 1959.
Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek2
Poznámkarukopisné poznámky Dilie; hlavičkový papír Bärenreiter
Fixacestrojopis, rukopisný podpis
Vpisky, přípisyneznámou rukou
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciDilia
Datum digitalizace2016
Lokace jako předmět
Československo
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5763 (záznam 1 / 0)
další »