Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelOeser, Fritz
Odesílatel (korporace)Bärenreiter, Kassel
Lokace odesláníFrankfurt nad Mohanem
Datum odeslání11.10.1963
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíVieux-Moulin
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníkopie z archivu Nadace Bohuslava Martinů, složka Bärenreiter
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Signatura v IBMBär 1963-10-11
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahFritz Oeser informuje Charlottu Martinů, že André Wurmser souhlasil s podmínkami smlouvy [pro vydání DVAKRÁT ALEXANDR]. Děkuje ChM za zprostředkování kontaktu na libretistu, který není členem Société des Auteurs [et Compositeurs Dramatiques], jak se dozvěděli z odpovědi této organizace, kterou ChM přikládají v kopii [příloha nedochována]. Pisatel připojuje stejnou smlouvu jako pro AW, která vychází z podmínek smlouvy k vydání ARIADNY. S omluvou posílají text smlouvy pouze německy, vyčkají na podpis ChM až záležitost prodiskutuje s Paulem Sacherem. Klavírní výtah s německým textem bude brzy hotov a okamžitě zašlou jeden exemplář do Prahy, kde již ohlásili provedení díla.
Co se týče honoráře za světovou premiéru díla, na nějž se ChM tázala, pisatel žádné navýšení ze strany divadla v Mannheimu nepředpokládá. Německé scény takto jednají jen výjimečně, pokud si dílo u skladatele přímo objednaly, či při velmi úzkých vztazích s autorem. Smlouva s divadlem je ostatně již uzavřena. Přesto se pokusí pisatel při osobní návštěvě Mannheimu v průběhu října domluvit pro ChM ty nejlepší podmínky, minimálně proplacení nákladů za její pobyt během premiéry a cestu na ní.
Pisatele těší, že Henri Honegger ChM konečně vrátil rukopis SONATY DA CAMERA, mrzí jej, že ChM rukopis nechala v Paříži následně nafotit tak draze a žádá o kontakt na daného fotografa. Nakladatelství bude o této ceně s fotografem jednat než sumu proplatí z budoucích zisků z půjčovního materiálu. Pokud je kopie již vyhotovena, žádá o její zaslání, rádi by dílo zařadili do edičního plánu pro příští rok, jako dodatek k INKANTACÍM a "dvěma rhapsodiím" [RHAPSODIE pro velký orch., RHAPSODY-CONCERTO]. Výroba naposledy zmíněných pokračuje v Praze. Orchestrální hlasy se rozhodli z časových a kvalitativních důvodů vyrábět v Kasselu. Dokud nebudou hotovy partitury, studijní partitury a klavírní výtahy (zpěv + klavír) tištěné, mohou zájemcům nabídnout fotokopie rukopisů. Ať ChM laskavě směřuje všechny zájemce o materiál na ně.
Smlouvu na zmíněné orchestrální skladby, včetně SONATY DA CAMERA, obdrží ChM ihned po skončení festivalu Kasseler Musiktage, tj. po 6. říjnu.
Celkový počet listů1+2+2
Počet popsaných stránek1+2+2
Poznámkahlavičkový papír (Bärenreiter-Verlag); dochována pouze první strana finálního dopisu (celkem měl 2 strany); odesílatel odvozen z parafy dopisu (Dr. Oe / St); přiložen celý německý koncept dopisu a jeho francouzský překlad (podklad pro přepis na hlavičkový papír)
Fixacestrojopis
Vpisky, přípisyCh. Martinů: "c'était les vacances" [bylo to o prázdninách]; "répondu par [?] de Bâle"
Přílohyzmiňovaný dopis z SACD není přiložen
Lokace jako předmět
Mannheim
Paříž
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5340 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-