Základní informace
Typ dokumentu Varia
Odesílatel
Odesílatel (korporace)Dilia – Divadelní a literární agentura
Lokace odesláníPraha
Poznámka k lokaci odeslání[Praha]
Datum odeslání15.07.1959
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
JazykČeština
Původ, datum získáníkopie z archivu Dilia, 2016
Vlastník prameneDilia – Divadelní a literární agentura
Signatura v IBMDLA 1959-07-15
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahText je zápisem z jednání mezi Bohuslavem Martinů a ředitelem Dilie Vojtěchem Strnadem ze 13.–15. 7. 1959 v Schönenbergu.
Bylo stanoveno rozdělení tantiém za JULIETTU, zmíněn je podíl BM a autora literární předlohy ["libretisty"] Georgese Neveuxe. Dilia dá pro BM zhotovit dvě partitury JULIETTY, které skladatel uhradí. VS zajistí, aby byly BM řádně poukázány honoráře za vydání JULIETTY v Melantrichu.
BM by uvítal nové nastudování JULIETTY pro Pražské jaro 1960 a osobně by se zúčastnil premiéry. VS tento návrh předloží Národnímu divadlu.
VS zajistí skladateli vyplacení honorářů za divadelní představení MIRANDOLINY za první pololetí 1959 a fotografie z pražského představení.
Dilia dokončila rozmnožení úplných orchestrálních materiálů ke ŠPALÍČKU a DIVADLU ZA BRÁNOU, potřebuje písemný doklad o honorářových podmínkách.
BM chce dostávat provozovací honoráře [v uvedené výši]. Dilia mu zajistí i honoráře za rozhlasové a televizní vysílání hudebně-dramatických děl. Podíl libretistů a překladatelů bude stejný jako u divadelního provozování.
Skladateli přísluší 10% podíl z půjčovného za všechny materiály, které Dilia rozmnožila (JULIETTA, MIRANDOLINA, ŠPALÍČEK, DIVADLO ZA BRÁNOU) a které bude rozmnožovat (HLAS LESA).
BM firmě B&H neudělil právo na české vydání VESELOHRY NA MOSTĚ. Domnívá se, že firma pro sebe neprávem reklamuje honoráře za představení v ČSR. Vše se ujasní během návštěvy Karla Šebánka.
Skladatele zaujalo krumlovské Otáčivé hlediště. Rád by pro něj napsal dílo s krumlovským nebo jiným námětem. VS se spojí s Jihočeským divadlem, aby předložilo vhodné náměty.
BM pro svou další práci potřebuje různý materiál, mimo jiné Schovávanou na schodech od Vítězslava Nezvala, Pana Johanese od Aloise Jiráska a Chudou přadlenu od Jarmily Glazarové. VS zařídí jejich odeslání.
Celkový počet listů3
Počet popsaných stránek3
Poznámkastrojopisný opis
Fixacestrojopis
Vpisky, přípisyneznámou rukou
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi barevná
Digitalizováno v instituciDilia
Datum digitalizace2016
Lokace jako předmět
České Budějovice
Československo
Český Krumlov
Krkonoše
Londýn
Praha
Schönenberg - Pratteln
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 5314 (záznam 1 / 0)
další »