Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníNew York, NY
Datum odeslání26.06.1946
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
JazykFrancouzština
Vlastník prameneNadace Bohuslava Martinů
Stará signatura v IBM45/4
Signatura v IBMMarC 1946-06-26
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů informuje Charlottu Martinů, že telefonoval [André] Beauseigneurovi ohledně účtu, ale bude potřeba, aby se s ním setkal osobně.
BM popisuje svůj denní režim, kdy vstává brzy a v noci musí mít otevřená okna kvůli horku a hluku. Navštívil [Jana] Švece, který byl velmi milý a posílá ChM mnoho pozdravů. Pojedou do Darienu, nikoli k Mariu [Korbelovi], ale do hotelu. BM dokončil druhou větu [TOCCATY E DUE CANZONI] pro [Paula]
Sachera a Pražská filharmonie ho požádala o premiéru nějaké jeho skladby, o čemž ho spravil Karel [Novák]. BM se chystá na odjezd do Berkshires, těší se tam. [Sergej] Kusevickij mu odpověděl, že chtějí premiérovat nějakou skladbu, BM tedy nabídne SYMFONII Č. 3 [Eugenu] Ormandymu a SYMFONII Č. 5 SK, pokud mu slíbí její provedení v New Yorku. Richard [Burgin] provede TRE RICERCARI v Tanglewoodu a [Pierre] Monteux SYMFONII Č. 4 v Los Angeles. BM také půjde na Columbus Avenue zařídit „first papers“. Je rád, že ChM odpočívá ve Vieux-Moulin, plánuje se k ní připojit na podzim. Nájemník, kterého doporučil Etienne, je velmi milý a samostatný. BM plánuje navštívit pana Martinka a zastvit se u [Aléna] Diviše, který má problémy s Ministerstvem zahraničí, ale pravděpodobně bude moci zůstat díky studijnímu grantu. Musí také někde odchytit [Georga] Szella. [Frank] Rybka se těší na prázdniny s BM, byl také Švecovými pozván na srpen do Darienu, BM ale možná zůsane v Berkshires kvůli přesunům do Tanglewoodu.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
PoznámkaNa druhé straně dole čtyři věty doplněné rukopisně.
Originály uloženy v CBM v Poličce jako depozitum NBM; soubor korespondence D 81/2010.
Fixacestrojopis, rukopisné vpisky a podpis
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Lokace jako předmět
Darien, Connecticut
Great Barrington, Massachusetts
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 423 (záznam 1 / 0)
další »