Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelVötterle, Karl
Odesílatel (korporace)Bärenreiter, Kassel
Poznámka k lokaci odeslání[Kassel]
Datum odeslání18.05.1961
PříjemceMartinů, Charlotte
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíVieux-Moulin
JazykNěmčina
Jazyk 2Angličtina
Stará signatura v IBM41/97
Signatura v IBMBär 1961-05-18
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahKarl Vötterle vysvětluje Charlotte Martinů, že nelze vyhotovit nový orchestrální materiál k RAPSÓDII (viola), a potvrzuje informace, kterých se adresátce dostalo v listu z 19.4. [Bär 1961-04-19]. Paul Sacher urychleně vyhotovil jednu kopii klavírního výtahu. KV v lednu informoval Harryho Halbreicha o dalších dílech Bohuslava Martinů a praví, že HH měl v úmyslu ji o tom neprodleně zpravit. Rozhodli se nevydat balet ŠKRTIČ a KONCERT PRO HOUSLE, KLAVÍR A ORCH. - balet se nehodí pro jejich divadla a onen koncert již náleží americkému nakladateli.
KV udává výčet skladeb BM, které se rozhodli vydat. KV se zmiňuje o potíži se skladbou SONATA DA CAMERA - má za to, že je v držení violoncellisty Henriho Honeggera, a podotýká, že se jim od HH dostalo zpráv o údajné ztrátě skladby. Zmiňuje plánovaná představení a v post-skriptu informuje adresátku o ročním vyúčtování.
Celkový počet listů13
Počet popsaných stránek13
Poznámkav IBM část kopie originálu v angličtině, průklep dopisu, rukopisné a strojopisné koncepty dopisu v němčině, anglický překlad a 5 listů s popisem skladem Bohuslava Martinů

Fixacestrojopis, rukopis, vpisky
Lokace jako předmět
Brno
Frankfurt nad Odrou
Karlsruhe
New York, NY
Paříž
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 3179 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-