Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Poznámka k lokaci odeslání[Schönenberg]
Datum odeslání18.03.1959
PříjemceVötterle, Karl
Příjemce (korporace)Bärenreiter, Kassel
Poznámka k lokaci přijetí[Kassel]
JazykAngličtina
Jazyk 2Němčina
Stará signatura v IBM41/39
Signatura v IBMBär 1959-03-18
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů právě dokončil MADRIGALY (PART-SONG BOOK) - čtyři madrigaly pro smíšený sbor na text z moravských lidových písní. Karlu Vötterlemu pošle jednu kopii a poznamenává, že co se týče překladu do angličtiny a němčiny, může se dohodnout s pražským nakladatelem. MADRIGALY jsou sice skladbou spíše jednodušší, ale vždy vyžadují prvotřídní sbor. BM navrhuje, aby jeden z madrigalů otiskli v nové knize písní. BM žádá KV, aby mu zaslali nazpět skladby, které nepřijali (HORA TŘÍ SVĚTEL a INKANTACE).
BM do nakladatelství zaslal VARIACE NA SLOVENSKOU LIDOVOU PÍSEŇ a paní Suzanne Hirzelové poslal dětskou skladbu, o niž ho požádala [SKLADBA PRO DVĚ VIOLONCELLA]. Žádá, aby mu potvrdili, že jim byly doručeny "master sheets" prvního dějství MIRANDOLINY. BM praví, že STOWE PASTORALS by se mohly přejmenovat na "Douce Flute Pastorals" nebo na "Pastorály". Děkuje za kladné vyřízení záležitosti ZBOJNICKÝCH PÍSNÍ. BM jim zašle partituru ke KONCERTU PRO FLÉTNU, HOUSLE A ORCH. a KONCERTU PRO HOUSLE, KLAVÍR A ORCH. Poznamenává, že RAPSÓDII - KONCERT PRO VIOLU A ORCH a Koncertní sonátu pro viloncello [SONATA DA CAMERA PRO VIOLONCELLO A KOMORNÍ ORCHESTR] si bude muset ještě projít. Dokončil NONET [č. 2] a Kammermusik pro harfu, klavír [KOMORNÍ HUDBA č. 1].
BM má partituru jednoaktové opery ARIADNA, trvá asi 45 minut, pro malý orchestr, tenor, baryton a koloraturní soprán, napsal ji minulý rok. Měl by o ni KV zíjem? Mohla by být provedena v New Yorku s [Thomasem] Schermanem a kdo ví, třeba s [Marií] Callas, zpívá operní koncert.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Poznámkav IBM také překlad prvního odstavce dopisu do němčiny; razítko s datem přijetí dopisu
Fixacestrojopis, rukopisný podpis (Martinů), vpisky
Vpisky, přípisydoplňující informace
Lokace jako předmět
Mnichov
New York, NY
Praha
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 3155 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-