Základní informace
Typ dokumentu Dopis
Odesílatel
Odesílatel (korporace)Bärenreiter, Kassel
Poznámka k lokaci odeslání[Kassel]
Datum odeslání28.12.1958
PříjemceMartinů, Bohuslav
Příjemce (korporace)
Lokace přijetíSchönenberg - Pratteln
Poznámka k lokaci přijetído rukou Paulu Sacherovi k předání Martinů
JazykAngličtina
Stará signatura v IBM41/15
Signatura v IBMBär 1958-12-28
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahNakladatelství Bärenreiter se zmiňuje o laskavosti Paula Sachera, jenž jim umožnil navázat s Bohuslavem Martinů kontakt.
Bärenreiter poznamenává, že byli před Vánocemi velmi zaneprázdněni, a proto nemohli BM předložit koncept jejich vzájemných ujednání. Navrhují BM osobní setkání v Curychu 19. nebo 20. ledna 1959.
Přepis dopisu

HerrnBohuslav Martinup.Adr. Herrn Dr.h.c. Paul SacherSchönenberg/Pratteln/Schweizüber Basel BV/HH                 28-12-58 Dear Mr. Martinu,Mr. Sacher was kind enough not only to help me getting in touch with you but also to write some letters in your behalf.Before Christmas I was so busy that I could not find the time to present the rough copies of our agreement to you, and even today I cannot. What I want to ask you, however, is whether you would like to meet me on January 196h or 20th. Returning from Prague on January 19th I shall be in Zurich by midday and could stop the back-flight there in case you should like to see me. Please, write me about this suggestion as soon as possible.Let me tell you today how glad I am that we got to a cooperation regarding the publication of your compositions.With all good wishes for the New Year I remain, dear Mr. Martinu,Yours respectfully


Celkový počet listů2
Počet popsaných stránek2
Poznámkazřejmě průklep odeslaného dopisu; v IBM dvě verze téhož dopisu (německý originál, anglický překlad)
Fixacestrojopis
Lokace jako předmět
Curych
Praha
Osoba jako předmět
« předchozí
ID 3142 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-