Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání04.04.1940
PříjemceSacher, Paul
Příjemce (korporace)
Poznámka k lokaci přijetí[?]
JazykFrancouzština
Původ, datum získáníPaul Sacher Stiftung
Vlastník pramenePaul Sacher Stiftung
Stará signatura v IBM49/72
Signatura v IBMSac 1940-04-04
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů děkuje Paulu Sacherovi za dopisy a omlouvá se za opožděnou odpověď. Je rád, že se s PS domluvili na datu koncertu [pro rozhlas, kde zazní mj. DVOJKONCERT]. Výbor AMC souhlasí se Sacherovými podmínkami. Potíže by mohly nastat s počtem zkoušek a s obsazením orchestru [BCO], ale výbor udělá vše, co bude v jeho silách. Nazývají se Association pour la musique contemporaine (AMC), nikoli Triton.
Koncert bude propagován v novinách a na předcházejících koncertech. PS bude mít k dispozici příjmy z koncertu na případné pokrytí nákladů orchestru; sólisty platí [SACEM]. Doufá, že PS vlastní klavírní výtah [houslového koncertu] Henriho Martelliho.
PS má stanovit podrobný program zkoušek. Podle BM je orchestr dobrý (hráli již díla Igora Stravinského) a že nebude třeba oněch 8 zkoušek. Jde už o třetí koncert společnosti AMC, která už má svoje publikum. BM žádá adresáta o seznam osob, kterým bude třeba zaslat pozvánku. Koncert budou propagovat s předstihem, BM na něj upozorní Čechy. Pozvánky pošlou také tritonskému publiku.
BM uvádí obsazení hoslouvého koncertu HM.
Potvrzuje přijetí rukopisné partitury CONCERTA GROSSA. Do Universal Edition psal už v lednu, ale nedostal odpověď. Nemají zájem na tom, aby si ji ponechali, protože skladby BM jsou v Rakousku zakázány. (Rukopisná poznámka: "Schott?") Nejlepší bude napsat do UE, aby vše někomu poslali, například panu Deutschovi [Pavlu Deutschovi?]. BM by byl rád, kdyby se vše zařídilo tak, aby si partituru mohl nechat u sebe. PS by mohl napsat do UE, že BM partituru potřebuje pro Charlese Muncha.
BM přikládá dopis do Poličky pro Marii Martinů.
Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek2
Fixacerukopis
Vpisky, přípisyneznámou rukou
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceNeprofi černobílá
Digitalizováno v instituciIBM
Datum digitalizace2017
Lokace jako předmět
Polička
Rakousko
Osoba jako předmět
Korporace jako předmět
Skladba jako předmět
« předchozí
ID 2844 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-