Základní informace
Typ dokumentu Dopis
OdesílatelMartinů, Bohuslav
Odesílatel (korporace)
Lokace odesláníPaříž
Datum odeslání02.06.1936
PříjemceŠebánek, Karel
Příjemce (korporace)
Poznámka k lokaci přijetí[Praha?]
JazykČeština
Původ, datum získáníkopie z pozůstalosti K. Šebánka, CBM Polička
Vlastník prameneCentrum Bohuslava Martinů v Poličce
Předchozí vlastníkŠebánek, Karel
Signatura současného vlastníkaPBM Kkš 901
Stará signatura v IBM56/8
Signatura v IBMŠeb 1936-06-02
Obsah a fyzický popis
Stručný obsahBohuslav Martinů obratem odpovídá na dopis Karla Šebánka - z jeho odpovědi není zcela jasné, o co šlo. Nemá ohledně "těch transakcí" skoro žádné zprávy, popisuje jen své dojmy z celé situace a vyjadřuje své názory o Orbisu a o sekčním šéfovi H. [?]. Rád udělá ve prospěch KŠ nějaké kroky - má mu napsat, co by bylo prospěšné.
Diplomatický přepis dopisu

Paris 2/6 1936. Milý příteli,            odpovídám obratem na Váš dopis, nemám skoro žádných zpráv ohledně těch transakcí, ale budu hledět se dozvědět co je na tom. Mám dojem že se mnoho lidí staralo o to spojení s M. a že to spíše věci škodilo, protože každý chtěl přijíti sám s tímto objevem spojení M., který ale byl k projektu velmi neduvěřivý. Mám také dojem že ten Orbis (pravděpodobně to bude on) je ve spojení s tím novým spolkem pro hudební výchovu[1]a že by asi sledoval tyto cíle, to vše asi záleží na sekčním chefovi H., který, jak známo, se nechá těžko přemlu-viti, ma-li nějaký úmysl svůj v hlavě. Jakmile se něco dozvím napíšu a prosím, sdělte mi i Vy co se děje a hlavně co by bylo prospěšno Vám abych podnikl nějaké kroky.Srdečně Vás zdravímVášB. Martinů 


Věcné poznámky k DP

[1]Společnost pro hudební výchovu (Societé d´Education Musicale Prague) byla založena 11. června 1934 (srov.  Prchal, s. 5). 


Celkový počet listů1
Počet popsaných stránek1
Fixacerukopis, podpis (Martinů)
Dopis

Náhled k dispozici pouze prezenčně v Institutu.

Digitalizace
Kvalita digitalizaceProfi
Korporace jako předmět
« předchozí
ID 2088 (záznam 1 / 0)
další »
-Rev-